Time | Event | Details |
---|---|---|
7:00am- 2:30pm |
Auditorium
Voter Registration-Bob Crooks | |
Voter Registration-Bob Crooks | ||
11:00am- 12:00pm |
Group Projects Room
FCA (Florida Christian Athlete) | |
FCA (Florida Christian Athlete) | ||
1:30pm- 3:00pm |
Back Practice Field
Senior Powderpuff-Carl Tipton | |
Senior Powderpuff-Carl Tipton | ||
1:30pm- 4:00pm |
Mat Room
Wrestling Practice-Matt Myers | |
Wrestling Practice-Matt Myers | ||
2:30pm- 5:00pm |
Field House
Girls Basketball-Logan Malmberg | |
Girls Basketball-Logan Malmberg | ||
2:30pm- 4:00pm |
Stadium
Girls Soccer-Christian Eissele | |
Girls Soccer-Christian Eissele | ||
2:45pm- 4:30pm |
Weight Room
Girls Weightlifting-Pat Barrett | |
Girls Weightlifting-Pat Barrett | ||
4:00pm- 6:00pm |
Front Practice Field
Orlando Lacrosse-Gary Robinson | |
Orlando Lacrosse-Gary Robinson | ||
4:00pm- 9:30pm |
Stadium
Boys Soccer vs. Winter Springs JV: 5:00pm V: 7:00pm | |
Boys Soccer vs. Winter Springs JV: 5:00pm V: 7:00pm | ||
4:30pm- 9:00pm |
Group Projects Room
more.. Bargaining Sessions-Dawn Bontz | |
Bargaining Sessions-Dawn Bontz | ||
4:30pm- 10:00pm |
Away
Boys Basketball vs. Lyman F: 4:30pm JV: 6:00pm V: 7:30pm | |
Boys Basketball vs. Lyman F: 4:30pm JV: 6:00pm V: 7:30pm | ||
5:00pm- 10:00pm |
Gymnasium
more.. Wrestling vs. Edgewater | |
Wrestling vs. Edgewater | ||
6:00pm- 8:00pm |
Cafeteria
more.. Lake Mary Pop Warner Cheer-Steve Longarzo | |
Lake Mary Pop Warner Cheer-Steve Longarzo |
Time | Event | Details |
---|---|---|
Away
Girls Basketball Jingle Jam Tournament/DME Academy @ Daytona | ||
Girls Basketball Jingle Jam Tournament/DME Academy @ Daytona | ||
6:00am- 7:00am |
Gymnasium
Boys Basketball-Zach Densberger | |
Boys Basketball-Zach Densberger | ||
7:20am- 2:20pm |
Group Projects Room
Debate Practice-Shawn Crisp | |
Debate Practice-Shawn Crisp | ||
2:30pm- 5:00pm |
Field House
Boys Basketball-Zach Densberger | |
Boys Basketball-Zach Densberger | ||
2:30pm- 7:00pm |
Gymnasium
Boys Basketball-Zach Densberger | |
Boys Basketball-Zach Densberger | ||
2:30pm- 5:00pm |
Black Box Theater
Drama Musical Auditions-The Southworth`s | |
Drama Musical Auditions-The Southworth`s | ||
2:30pm- 4:00pm |
Stadium
Boys Soccer Practice-Tyler Weston | |
Boys Soccer Practice-Tyler Weston | ||
2:30pm- 4:30pm |
Cafeteria
Step Team Practice-Kelly Lupis | |
Step Team Practice-Kelly Lupis | ||
2:30pm- 4:30pm |
Mat Room
Wrestling Practice-Matt Myers | |
Wrestling Practice-Matt Myers | ||
2:45pm- 4:30pm |
Weight Room
Girls Weightlifting-Pat Barrett | |
Girls Weightlifting-Pat Barrett | ||
3:00pm- 5:00pm |
Back Practice Field
Junior Powderpuff-Spoonhour | |
Junior Powderpuff-Spoonhour | ||
4:00pm- 6:00pm |
Stadium
Girls Soccer-Christian Eissele | |
Girls Soccer-Christian Eissele | ||
4:45pm- 8:00pm |
Dance Room in Auditorium 3-107
| |
6:00pm- 8:00pm |
Stadium
Lake Mary Pop Warner Football Practice | |
Lake Mary Pop Warner Football Practice | ||
6:00pm- 8:00pm |
Cafeteria
more.. Lake Mary Pop Warner Cheer-Steve Longarzo | |
Lake Mary Pop Warner Cheer-Steve Longarzo | ||
7:00pm- 8:30pm |
Gymnasium
Girls Volleyball Open Gym-Katie Donoghue | |
Girls Volleyball Open Gym-Katie Donoghue |
Time | Event | Details |
---|---|---|
Away
Girls Basketball Jingle Jam Tournament/DME Academy @ Daytona | ||
Girls Basketball Jingle Jam Tournament/DME Academy @ Daytona | ||
Away
Wrestling-Battle of the Blacktop | ||
Wrestling-Battle of the Blacktop | ||
6:00am- 7:00am |
Gymnasium
Boys Basketball-Zach Densberger | |
Boys Basketball-Zach Densberger | ||
7:20am- 2:20pm |
Group Projects Room
Debate Practice-Shawn Crisp | |
Debate Practice-Shawn Crisp | ||
9:19am- 11:06am |
Auditorium
ICC Meeting-Reggie Miller | |
ICC Meeting-Reggie Miller | ||
2:30pm- 5:00pm |
Field House
Cheer Practice-Paige Black | |
Cheer Practice-Paige Black | ||
2:30pm- 5:00pm |
Black Box Theater
Drama Musical Callbacks-The Southworth`s | |
Drama Musical Callbacks-The Southworth`s | ||
2:30pm- 4:30pm |
Stadium
Girls Soccer-Christian Eissele | |
Girls Soccer-Christian Eissele | ||
2:30pm- 4:30pm |
Mat Room
Wrestling Practice-Matt Myers | |
Wrestling Practice-Matt Myers | ||
2:45pm- 4:00pm |
Back Practice Field
Senior Powderpuff-Carl Tipton | |
Senior Powderpuff-Carl Tipton | ||
2:45pm- 4:30pm |
Weight Room
Girls Weightlifting-Pat Barrett | |
Girls Weightlifting-Pat Barrett | ||
4:00pm- 8:00pm |
Auditorium
more.. Just Dance Rectial-ShawnKevia Stafford/Sherina Johnson | |
Just Dance Rectial-ShawnKevia Stafford/Sherina Johnson | ||
4:00pm- 9:00pm |
Stadium
Boys Soccer Practice-Tyler Weston | |
Boys Soccer Practice-Tyler Weston | ||
5:00pm- 9:00pm |
Away
Wrestling-Clash of Titan (JV) | |
Wrestling-Clash of Titan (JV) | ||
6:00pm- 10:00pm |
Away
Boys Basketball vs. Flagler Palm Coast JV: 6:00pm V: 7:30pm | |
Boys Basketball vs. Flagler Palm Coast JV: 6:00pm V: 7:30pm | ||
6:00pm- 8:00pm |
Cafeteria
more.. Lake Mary Pop Warner Cheer-Steve Longarzo | |
Lake Mary Pop Warner Cheer-Steve Longarzo | ||
6:00pm- 8:00pm |
Group Projects Room
more.. Swim Banquet-Paige Baker | |
Swim Banquet-Paige Baker |
Time | Event | Details |
---|---|---|
Away
Girls Basketball Jingle Jam Tournament/DME Academy @ Daytona | ||
Girls Basketball Jingle Jam Tournament/DME Academy @ Daytona | ||
Away
Wrestling-Battle of the Blacktop | ||
Wrestling-Battle of the Blacktop | ||
9:00am- 12:00pm |
Away
Girls Wrestling-1st Annual Lady Tiger Invitational | |
Girls Wrestling-1st Annual Lady Tiger Invitational | ||
10:00am- 12:00pm |
Gymnasium
Boys Basketball-Zach Densberger | |
Boys Basketball-Zach Densberger | ||
10:00am- 2:00pm |
Field House
Boys Basketball-Zach Densberger | |
Boys Basketball-Zach Densberger | ||
3:00pm- 8:00pm |
Auditorium
more.. Just Dance Rectial-ShawnKevia Stafford/Sherina Johnson | |
Just Dance Rectial-ShawnKevia Stafford/Sherina Johnson | ||
5:00pm- 10:00pm |
Stadium
CFL Spurs-John Ruiz-Ashley | |
CFL Spurs-John Ruiz-Ashley |
Time | Event | Details |
---|---|---|
7:00am- 10:00pm |
Auditorium
more.. Holiday Arts Show-Tony Mayato Showtime: 6:30pm | |
Holiday Arts Show-Tony Mayato Showtime: 6:30pm | ||
2:30pm- 5:00pm |
Gymnasium
Boys Basketball-Zach Densberger | |
Boys Basketball-Zach Densberger | ||
2:30pm- 5:00pm |
Field House
Cheer Practice-Paige Black | |
Cheer Practice-Paige Black | ||
2:30pm- 3:30pm |
Media Center - No Computers
more.. NHS Meeting | |
NHS Meeting | ||
2:30pm- 4:00pm |
Stadium
Girls Soccer-Christian Eissele | |
Girls Soccer-Christian Eissele | ||
2:30pm- 4:30pm |
Mat Room
Wrestling Practice-Matt Myers | |
Wrestling Practice-Matt Myers | ||
2:45pm- 4:00pm |
Track
Track Practice-Ryan Lowe | |
Track Practice-Ryan Lowe | ||
2:45pm- 4:30pm |
Weight Room
Girls Weightlifting-Pat Barrett | |
Girls Weightlifting-Pat Barrett | ||
3:00pm- 5:00pm |
Back Practice Field
Junior Powderpuff-Spoonhour | |
Junior Powderpuff-Spoonhour | ||
4:00pm- 9:00pm |
(Cancelled) |
Gymnasium
Dodgeball-Kristin Sullivan Event Time: 6:00pm |
Dodgeball-Kristin Sullivan Event Time: 6:00pm | ||
4:00pm- 9:30pm |
Stadium
Boys Soccer vs. Lake Brantley JV: 5:00pm V: 7:00pm | |
Boys Soccer vs. Lake Brantley JV: 5:00pm V: 7:00pm | ||
4:30pm- 7:00pm |
Field House
Boys Basketball-Zach Densberger | |
Boys Basketball-Zach Densberger | ||
6:00pm- 8:00pm |
Baseball Field
Lake Mary Pop Warner Football Practice | |
Lake Mary Pop Warner Football Practice | ||
7:00pm- 9:00pm |
Gymnasium
Girls Volleyball Open Gym-Katie Donoghue | |
Girls Volleyball Open Gym-Katie Donoghue |
Time | Event | Details |
---|---|---|
6:00am- 7:00am |
Gymnasium
Boys Basketball-Zach Densberger | |
Boys Basketball-Zach Densberger | ||
7:20am- 2:20pm |
Auditorium
Debate Practice-Shawn Crisp | |
Debate Practice-Shawn Crisp | ||
2:00pm- 3:30pm |
Group Projects Room
Aslin: AP Meeting in GPR | |
Aslin: AP Meeting in GPR | ||
2:30pm- 5:00pm |
Gymnasium
Girls Basketball-Logan Malmberg | |
Girls Basketball-Logan Malmberg | ||
2:30pm- 5:00pm |
Gymnasium
Boys Basketball-Zach Densberger | |
Boys Basketball-Zach Densberger | ||
2:30pm- 7:00pm |
Field House
Boys Basketball-Zach Densberger | |
Boys Basketball-Zach Densberger | ||
2:30pm- 5:00pm |
Front Practice Field
Boys Soccer Practice-Tyler Weston | |
Boys Soccer Practice-Tyler Weston | ||
2:30pm- 4:30pm |
Cafeteria
Step Team Practice-Kelly Lupis | |
Step Team Practice-Kelly Lupis | ||
2:30pm- 4:30pm |
Mat Room
Wrestling Practice-Matt Myers | |
Wrestling Practice-Matt Myers | ||
2:45pm- 4:15pm |
Back Practice Field
Senior Powderpuff-Carl Tipton | |
Senior Powderpuff-Carl Tipton | ||
2:45pm- 4:00pm |
Track
Track Practice-Ryan Lowe | |
Track Practice-Ryan Lowe | ||
2:45pm- 4:30pm |
Weight Room
Girls Weightlifting-Pat Barrett | |
Girls Weightlifting-Pat Barrett | ||
3:30pm- 9:00pm |
Group Projects Room
more.. Bargaining Sessions-Dawn Bontz | |
Bargaining Sessions-Dawn Bontz | ||
4:30pm- 8:00pm |
Auditorium
more.. Greenwood Lakes Middle-Evan Sokolowsky Chorus Performance: 5:00pm Band Performance: 6:00pm | |
Greenwood Lakes Middle-Evan Sokolowsky Chorus Performance: 5:00pm Band Performance: 6:00pm | ||
4:45pm- 8:00pm |
Dance Room in Auditorium 3-107
JV Marionette-Idalyz Chernes/Kersten | |
JV Marionette-Idalyz Chernes/Kersten | ||
5:00pm- 6:00pm |
Gymnasium
Girls Volleyball Open Gym-Katie Donoghue | |
Girls Volleyball Open Gym-Katie Donoghue | ||
5:30pm- 9:00pm |
Away
Girls Soccer vs. University (Orange City) JV: 5:30pm V: 7:00pm | |
Girls Soccer vs. University (Orange City) JV: 5:30pm V: 7:00pm | ||
6:00pm- 10:00pm |
Away
Boys Basketball vs. Atlantic JV: 6:00pm V: 7:30pm | |
Boys Basketball vs. Atlantic JV: 6:00pm V: 7:30pm | ||
6:00pm- 8:00pm |
Stadium
Orlando Lacrosse-Gary Robinson | |
Orlando Lacrosse-Gary Robinson | ||
6:00pm- 8:00pm |
Gymnasium
I9 Sports Clinic - Brady Hayes | |
I9 Sports Clinic - Brady Hayes | ||
6:00pm- 8:00pm |
Baseball Field
I9 Sports Clinic - Brady Hayes | |
I9 Sports Clinic - Brady Hayes |