Time | Event | Details |
---|---|---|
Auditorium
| ||
Drama SETUP-Southworth | ||
Away
Girls Weightlifting Regional Meet @ TBA | ||
Girls Weightlifting Regional Meet @ TBA | ||
1:30pm- 4:00pm |
Gymnasium
Girls Basketball Practice - Peggy Knight | |
Girls Basketball Practice - Peggy Knight | ||
1:30pm- 3:30pm |
Field House
Lake Mary High Cheer Practice-Paige Black | |
Lake Mary High Cheer Practice-Paige Black | ||
1:30pm- 5:00pm |
Mat Room
Wrestling Practice - Juan Arroyave | |
Wrestling Practice - Juan Arroyave | ||
2:30pm- 10:00pm |
Auditorium
Drama Rehersals-Southworth | |
Drama Rehersals-Southworth | ||
2:30pm- 4:30pm |
Stadium
Girls Soccer Practice-Bill Eissele | |
Girls Soccer Practice-Bill Eissele | ||
2:30pm- 4:00pm |
Front Practice Field
Boys Soccer Practice-Tyler Weston | |
Boys Soccer Practice-Tyler Weston | ||
2:30pm- 4:30pm |
Weight Room
Girls Weightlifting-Pat Barrett | |
Girls Weightlifting-Pat Barrett | ||
2:40pm- 6:30pm |
Softball Field
Softball Practice-Jeanie Fisher | |
Softball Practice-Jeanie Fisher | ||
2:45pm- 5:00pm |
Track
Track Practice-Ryan Lowe | |
Track Practice-Ryan Lowe | ||
3:00pm- 5:00pm |
Front Practice Field
Girls Lacrosse Practice - Maggie Williams | |
Girls Lacrosse Practice - Maggie Williams | ||
3:30pm- 9:30pm |
(Cancelled) |
Gymnasium
Boys Basketball vs Winter Springs Freshman: 4:30pm JV: 6:00pm Varsity: 7:30pm |
Boys Basketball vs Winter Springs Freshman: 4:30pm JV: 6:00pm Varsity: 7:30pm | ||
4:00pm- 6:00pm |
Field House
Boys Basketball - Spencer Wilbert | |
Boys Basketball - Spencer Wilbert | ||
4:00pm- 8:00pm |
Gymnasium
Boys Basketball - Spencer Wilbert | |
Boys Basketball - Spencer Wilbert | ||
5:00pm- 8:30pm |
Stadium
Boys Lacrosse- Gary Robinson | |
Boys Lacrosse- Gary Robinson | ||
5:00pm- 6:00pm |
Front Practice Field
Orlando Lacrosse-Gary Robinson | |
Orlando Lacrosse-Gary Robinson |
Time | Event | Details |
---|---|---|
Auditorium
Drama SETUP-Southworth | ||
Drama SETUP-Southworth | ||
Away
Girls Weightlifting Regional Meet @ TBA | ||
Girls Weightlifting Regional Meet @ TBA | ||
2:20pm- 5:00pm |
Field House
Boys Basketball - Spencer Wilbert | |
Boys Basketball - Spencer Wilbert | ||
2:20pm- 5:00pm |
Gymnasium
Boys Basketball - Spencer Wilbert | |
Boys Basketball - Spencer Wilbert | ||
2:30pm- 10:00pm |
Auditorium
Drama Rehersals-Southworth | |
Drama Rehersals-Southworth | ||
2:30pm- 4:30pm |
Front Practice Field
Girls Soccer Practice-Bill Eissele | |
Girls Soccer Practice-Bill Eissele | ||
2:30pm- 4:00pm |
Stadium
Boys Soccer Practice-Tyler Weston | |
Boys Soccer Practice-Tyler Weston | ||
2:30pm- 4:30pm |
Weight Room
Girls Weightlifting-Pat Barrett | |
Girls Weightlifting-Pat Barrett | ||
2:30pm- 4:00pm |
Weight Room
Boys Weightlifting-Scott Perry | |
Boys Weightlifting-Scott Perry | ||
2:30pm- 5:30pm |
Mat Room
Wrestling Practice - Juan Arroyave | |
Wrestling Practice - Juan Arroyave | ||
2:40pm- 6:30pm |
Softball Field
Softball Practice-Jeanie Fisher | |
Softball Practice-Jeanie Fisher | ||
2:45pm- 5:00pm |
Track
Track Practice-Ryan Lowe | |
Track Practice-Ryan Lowe | ||
3:00pm- 5:30pm |
Dance Room in Auditorium 3-107
| |
4:00pm- 6:00pm |
Stadium
Girls Lacrosse Practice - Maggie Williams | |
Girls Lacrosse Practice - Maggie Williams | ||
4:30pm- 6:30pm |
Front Practice Field
Boys Lacrosse- Gary Robinson | |
Boys Lacrosse- Gary Robinson | ||
5:00pm- 10:00pm |
Gymnasium
Lake Mary vs. Colonial Gametimes: Junior Varsity: 6:00pm Varsity: 7:30pm | |
Lake Mary vs. Colonial Gametimes: Junior Varsity: 6:00pm Varsity: 7:30pm | ||
5:00pm- 8:00pm |
Stadium
Boys Soccer vs. Lakeland Christian (Senior Night) Varsity: 6:00pm | |
Boys Soccer vs. Lakeland Christian (Senior Night) Varsity: 6:00pm | ||
5:00pm- 7:00pm |
Field House
Boys Volleyball Practice-Louis Reyes | |
Boys Volleyball Practice-Louis Reyes | ||
6:00pm- 7:00pm |
Softball Field
Lunachicks-Kimmy Dunn | |
Lunachicks-Kimmy Dunn |
Time | Event | Details |
---|---|---|
Auditorium
Drama SETUP-Southworth | ||
Drama SETUP-Southworth | ||
Away
Girls Weightlifting Regional Meet @ TBA | ||
Girls Weightlifting Regional Meet @ TBA | ||
7:00am- 10:00am |
Auditorium
more.. Drama Show (Our Town)-Southworth Showtime: 7:00pm | |
Drama Show (Our Town)-Southworth Showtime: 7:00pm | ||
2:30pm- 4:30pm |
Gymnasium
Girls Basketball Practice - Peggy Knight | |
Girls Basketball Practice - Peggy Knight | ||
2:30pm- 4:30pm |
Stadium
Boys Soccer Practice-Tyler Weston | |
Boys Soccer Practice-Tyler Weston | ||
2:30pm- 4:30pm |
Weight Room
Girls Weightlifting-Pat Barrett | |
Girls Weightlifting-Pat Barrett | ||
2:30pm- 5:30pm |
Mat Room
Wrestling Practice - Juan Arroyave | |
Wrestling Practice - Juan Arroyave | ||
2:40pm- 6:30pm |
Softball Field
Softball Practice-Jeanie Fisher | |
Softball Practice-Jeanie Fisher | ||
2:45pm- 5:00pm |
Track
Track Practice-Ryan Lowe | |
Track Practice-Ryan Lowe | ||
3:00pm- 9:00pm |
Away
Wrestling Flagler Rotary @ Flagler Palm Coast | |
Wrestling Flagler Rotary @ Flagler Palm Coast | ||
3:30pm- 9:30pm |
Gymnasium
Boys Basketball vs Deland Freshman vs. Foundation Academy: 4:30pm JV: 6:00pm Varsity: 7:30pm | |
Boys Basketball vs Deland Freshman vs. Foundation Academy: 4:30pm JV: 6:00pm Varsity: 7:30pm | ||
4:00pm- 6:00pm |
Front Practice Field
Girls Lacrosse Practice - Maggie Williams | |
Girls Lacrosse Practice - Maggie Williams | ||
5:00pm- 11:00pm |
Cafeteria
more.. Flamingo Fling Invite-Mike McCabe | |
Flamingo Fling Invite-Mike McCabe | ||
5:15pm- 8:30pm |
Stadium
Boys Lacrosse- Gary Robinson | |
Boys Lacrosse- Gary Robinson | ||
6:00pm- 9:00pm |
(Cancelled) |
Stadium
Boys Soccer vs. Mount Dora (Senior Night) Varsity: 7:00pm |
Boys Soccer vs. Mount Dora (Senior Night) Varsity: 7:00pm |
Time | Event | Details |
---|---|---|
Auditorium
Drama SETUP-Southworth | ||
Drama SETUP-Southworth | ||
Away
Girls Weightlifting Regional Meet @ TBA | ||
Girls Weightlifting Regional Meet @ TBA | ||
6:00am- 11:00pm |
Cafeteria
more.. Flamingo Fling Invite-Mike McCabe | |
Flamingo Fling Invite-Mike McCabe | ||
7:00am- 10:00am |
Auditorium
more.. Drama Show (Our Town)-Southworth Showtime: 7:00pm | |
Drama Show (Our Town)-Southworth Showtime: 7:00pm | ||
8:00am- 10:00am |
Front Practice Field
Girls Lacrosse Practice - Maggie Williams | |
Girls Lacrosse Practice - Maggie Williams | ||
9:00am- 8:00pm |
(Cancelled) |
Auditorium
more.. Focus Performing Arts Dress Rehearsal--Nikki Clevinger/Jenny Clifton |
Focus Performing Arts Dress Rehearsal--Nikki Clevinger/Jenny Clifton | ||
9:00am- 11:00am |
Stadium
Girls Soccer Practice-Bill Eissele | |
Girls Soccer Practice-Bill Eissele | ||
9:00am- 12:00pm |
Softball Field
Softball Practice-Jeanie Fisher | |
Softball Practice-Jeanie Fisher | ||
10:00am- 12:00pm |
Gymnasium
Girls Basketball Practice - Peggy Knight | |
Girls Basketball Practice - Peggy Knight | ||
10:00am- 1:00pm |
Away
Wrestling Flagler Rotary @ Flagler Palm Coast | |
Wrestling Flagler Rotary @ Flagler Palm Coast | ||
10:30am- 12:30pm |
Front Practice Field
Orlando Lacrosse-Gary Robinson | |
Orlando Lacrosse-Gary Robinson | ||
11:00am- 2:00pm |
Stadium
Boys Lacrosse- Gary Robinson | |
Boys Lacrosse- Gary Robinson |
Time | Event | Details |
---|---|---|
6:00am- 11:00pm |
Cafeteria
more.. Flamingo Fling Invite-Mike McCabe | |
Flamingo Fling Invite-Mike McCabe | ||
12:00pm- 5:00pm |
Auditorium
more.. Drama Show (Our Town)-Southworth Showtime: 1:30pm | |
Drama Show (Our Town)-Southworth Showtime: 1:30pm | ||
12:00pm- 6:00pm |
Front Practice Field
more.. i9Sports-Brady Hayes/Thomas Hayes | |
i9Sports-Brady Hayes/Thomas Hayes | ||
1:00pm- 7:00pm |
(Cancelled) |
Auditorium
more.. Focus Performing Arts Dress Rehearsal--Nikki Clevinger/Jenny Clifton |
Focus Performing Arts Dress Rehearsal--Nikki Clevinger/Jenny Clifton |
Time | Event | Details |
---|---|---|
4:00am- 6:30pm |
Gymnasium
Boys Basketball vs Lake Highland Prep Freshman: 4:30pm | |
Boys Basketball vs Lake Highland Prep Freshman: 4:30pm | ||
7:20am- 2:20pm |
Auditorium
Debate Practice-Shawn Crisp | |
Debate Practice-Shawn Crisp | ||
2:20pm- 8:00pm |
Gymnasium
Boys Basketball - Spencer Wilbert | |
Boys Basketball - Spencer Wilbert | ||
2:30pm- 6:00pm |
Field House
Girls Basketball Practice - Peggy Knight | |
Girls Basketball Practice - Peggy Knight | ||
2:30pm- 5:00pm |
Auditorium
Drama Club Meeting/Rehearsal-Southworth | |
Drama Club Meeting/Rehearsal-Southworth | ||
2:30pm- 4:30pm |
Stadium
Girls Soccer Practice-Bill Eissele | |
Girls Soccer Practice-Bill Eissele | ||
2:30pm- 4:00pm |
Weight Room
Boys Weightlifting-Scott Perry | |
Boys Weightlifting-Scott Perry | ||
2:30pm- 5:30pm |
Mat Room
Wrestling Practice - Juan Arroyave | |
Wrestling Practice - Juan Arroyave | ||
2:40pm- 6:30pm |
Softball Field
Softball Practice-Jeanie Fisher | |
Softball Practice-Jeanie Fisher | ||
2:45pm- 5:00pm |
Track
Track Practice-Ryan Lowe | |
Track Practice-Ryan Lowe | ||
3:30pm- 5:30pm |
Front Practice Field
Girls Lacrosse Practice - Maggie Williams | |
Girls Lacrosse Practice - Maggie Williams | ||
4:00pm- 5:30pm |
Stadium
Boys Soccer Practice-Tyler Weston | |
Boys Soccer Practice-Tyler Weston | ||
5:30pm- 8:30pm |
Stadium
Boys Lacrosse- Gary Robinson | |
Boys Lacrosse- Gary Robinson |
Time | Event | Details |
---|---|---|
Away
Lake Mary vs. District Quarter-Finals Gametimes: TBD | ||
Lake Mary vs. District Quarter-Finals Gametimes: TBD | ||
7:20am- 2:20pm |
Auditorium
Debate Practice-Shawn Crisp | |
Debate Practice-Shawn Crisp | ||
2:30pm- 6:00pm |
Gymnasium
Girls Basketball Practice - Peggy Knight | |
Girls Basketball Practice - Peggy Knight | ||
2:30pm- 5:00pm |
Auditorium
Drama Practice-Southworth | |
Drama Practice-Southworth | ||
2:30pm- 4:00pm |
Front Practice Field
Girls Soccer Practice-Bill Eissele | |
Girls Soccer Practice-Bill Eissele | ||
2:30pm- 4:30pm |
Stadium
Boys Soccer Practice-Tyler Weston | |
Boys Soccer Practice-Tyler Weston | ||
2:30pm- 4:00pm |
Weight Room
Boys Weightlifting-Scott Perry | |
Boys Weightlifting-Scott Perry | ||
2:30pm- 5:30pm |
Mat Room
Wrestling Practice - Juan Arroyave | |
Wrestling Practice - Juan Arroyave | ||
2:40pm- 6:30pm |
Softball Field
Softball Practice-Jeanie Fisher | |
Softball Practice-Jeanie Fisher | ||
2:45pm- 5:00pm |
Track
Track Practice-Ryan Lowe | |
Track Practice-Ryan Lowe | ||
3:00pm- 6:00pm |
Dance Room in Auditorium 3-107
JV Marionettes-Stephanie Kersten/Idalyz Chernes | |
JV Marionettes-Stephanie Kersten/Idalyz Chernes | ||
3:30pm- 5:30pm |
Front Practice Field
Girls Lacrosse Practice - Maggie Williams | |
Girls Lacrosse Practice - Maggie Williams | ||
4:30pm- 9:30pm |
Away
Boys Basketball vs Colonial Freshman: 4:30pm JV: 6:00pm Varsity: 7:30pm | |
Boys Basketball vs Colonial Freshman: 4:30pm JV: 6:00pm Varsity: 7:30pm | ||
5:30pm- 8:30pm |
Stadium
Boys Lacrosse- Gary Robinson | |
Boys Lacrosse- Gary Robinson | ||
6:00pm- 9:30pm |
Stadium
Boys Soccer District Quarterfinal vs. TBD Gametime: 7:00pm | |
Boys Soccer District Quarterfinal vs. TBD Gametime: 7:00pm |
Drama SETUP-Southworth