Skip to content
Lake Mary
Navbar
Calendar
Coaches
GOFAN TICKETS
Today
December 2020
March 2023
April 2023
May 2023
June 2023
July 2023
August 2023
September 2023
October 2023
November 2023
December 2023
January 2024
February 2024
March 2024
April 2024
May 2024
June 2024
July 2024
August 2024
September 2024
October 2024
November 2024
December 2024
January 2025
February 2025
March 2025
Week
Month
Sunday
Monday
Tuesday
Wednesday
Thursday
Friday
Saturday
29
30
1
2:30pm - 6:00pm
Basketball Girls
@Field House
Girls Basketball Practice - Peggy Knight
2:30pm - 5:00pm
Football
@Stadium
Football Practice-Scott Perry
2:30pm - 4:30pm
SGA
@Back Practice Field
Junior/Senior Boys-Powder Puff
2:30pm - 4:30pm
Weightlifting Girls
@Weight Room
Girls Weightlifting-Pat Barrett
2:30pm - 5:30pm
Wrestling
@Mat Room
Wrestling Practice - Juan Arroyave
2:45pm - 4:00pm
Track
@Track
Track Practice-Ryan Lowe
3:00pm - 6:00pm
Baseball
@Baseball Field
Fall Baseball-Brian Brooks/Jeff Perez
3:00pm - 6:00pm
Marionette/Dance
@Dance Room in Auditorium 3-107
JV Marionettes-Stephanie Kersten/Idalyz Chernes
3:30pm - 9:30pm
Basketball- Boys
@Gymnasium
Boys Basketball vs Oviedo Freshman: 4:30pm JV: 6:00pm Varsity: 7:30pm
5:00pm - 8:00pm
Greenwood Lakes
@
Multiple Location
Chorus Winter Concert - Shannon Jongema
5:00pm - 9:00pm
Soccer -Girls
@Away
Girls Soccer vs. Lake Brantley JV: 5:00pm Varsity: 7:00pm
5:00pm - 7:00pm
Soccer- Boys
@Stadium
Boys Soccer Practice-Tyler Weston
5:15pm - 7:15pm
Rental
@Softball Field
I9 Sports - Brady Hayes
6:00pm - 10:00pm
Basketball Girls
@Away
Lake Mary vs. Atlantic Gametimes: Junior Varsity: 6:00pm Varsity: 7:30pm
7:00pm - 9:00pm
Rental
@Stadium
Orlando Lacrosse Practices - Gary Robinson
2
1:30pm - 5:00pm
Basketball Girls
@Gymnasium
Girls Basketball Practice - Peggy Knight
1:30pm - 3:30pm
Cheer
@Field House
Lake Mary High Cheer Practice-Paige Black
1:30pm - 5:00pm
Wrestling
@Mat Room
Wrestling Practice - Juan Arroyave
2:00pm - 4:30pm
Football
@Stadium
Football Practice-Scott Perry
2:30pm - 4:30pm
Soccer -Girls
@Front Practice Field
Girls Soccer Practice-Bill Eissele
2:30pm - 4:30pm
Weightlifting Girls
@Weight Room
Girls Weightlifting-Pat Barrett
3:00pm - 6:00pm
Baseball
@Baseball Field
Fall Baseball-Brian Brooks/Jeff Perez
4:30pm - 6:00pm
Rental
@Front Practice Field
Orlando Lacrosse Practices - Gary Robinson
4:30pm - 9:00pm
Soccer- Boys
@Stadium
Boys Soccer vs. Lake Brantley JV: 5:00pm Varsity: 7:00pm
5:00pm - 9:30pm
Basketball- Boys
@Gymnasium
Boys Basketball vs Master`s Academy JV: 6:00pm Varsity: 7:30pm
3
2:20pm - 4:30pm
Basketball- Boys
@Gymnasium
Boys Basketball - Spencer Wilbert
2:20pm - 7:30pm
Basketball- Boys
@Field House
Boys Basketball - Spencer Wilbert
2:30pm - 4:30pm
Football
@Stadium
Football Practice-Scott Perry
2:30pm - 4:30pm
SGA
@Back Practice Field
Junior/Senior Boys-Powder Puff
2:30pm - 4:00pm
Soccer- Boys
@Front Practice Field
Boys Soccer Practice-Tyler Weston
2:30pm - 4:30pm
Weightlifting Girls
@Weight Room
Girls Weightlifting-Pat Barrett
2:30pm - 5:30pm
Wrestling
@Mat Room
Wrestling Practice - Juan Arroyave
2:45pm - 4:00pm
Track
@Track
Track Practice-Ryan Lowe
3:00pm - 6:00pm
Baseball
@Baseball Field
Fall Baseball-Brian Brooks/Jeff Perez
3:00pm - 5:30pm
Marionette/Dance
@Dance Room in Auditorium 3-107
4:00pm - 5:45pm
Rental
@Front Practice Field
No Fear Lacrosse - Pat Barrett
4:30pm - 10:00pm
Basketball Girls
@Gymnasium
Lake Mary vs. Winter Springs (Senior Night) Gametimes: Junior Varsity: 5:30pm Varsity: 7:30pm
4:30pm - 8:30pm
Markham Woods
(Cancelled)
@
Multiple Location
Markham Woods Middle Band Winter Concert-Jeremy Anderson
4:30pm - 6:00pm
Soccer -Girls
@Stadium
Girls Soccer Practice-Bill Eissele
5:30pm - 6:30pm
Rental
@Softball Field
Lunachicks-Kimmy Dunn
6:00pm - 8:00pm
LMYFA Pop Warner Cheer
@Mat Room
Lake Mary Pop Warner Cheer - Lisa Cintrano
6:00pm - 8:00pm
Rental
@Stadium
Orlando Lacrosse Practices - Gary Robinson
4
7:00am - 2:30pm
Clubs
@Group Projects Room
YMWOE Classes
8:00am - 2:30pm
Marionette/Dance
@
Multiple Location
Marionette Practice-Stephanie Kersten
2:30pm - 6:00pm
Basketball Girls
@Gymnasium
Girls Basketball Practice - Peggy Knight
2:30pm - 4:30pm
Soccer -Girls
@Stadium
Girls Soccer Practice-Christian Eissele (Varsity Only)
2:30pm - 4:30pm
Weightlifting Girls
@Weight Room
Girls Weightlifting-Pat Barrett
2:30pm - 5:30pm
Wrestling
@Mat Room
Wrestling Practice - Juan Arroyave
2:45pm - 4:00pm
Clubs
@Group Projects Room
Red Cross Club Meeting
3:00pm - 6:00pm
Marionette/Dance
@Field House
Marionette Practice-Stephanie Kersten
4:30pm - 9:00pm
Soccer- Boys
@Stadium
Boys Soccer vs. Lake Highland JV: 5:00pm Varsity: 7:00pm
5:00pm - 9:00pm
Soccer- Boys
@Away
Boys Soccer vs. Lake Highland JV: 5:00pm Varsity: 7:00pm
6:00pm - 9:30pm
Basketball Girls
@Gymnasium
Lake Mary vs. West Oaks Academy Gametimes: Varsity: 7:00pm
6:00pm - 9:00pm
Soccer -Girls
@Stadium
Girls Soccer vs. Spruce Creek Varsity: 7:00pm (Spruce Creek)
5
Basketball- Boys
Boys Basketball JV Showcase @ Hagerty
7:00am - 3:00pm
Testing
@
Multiple Location
SAT Testing-Kathy Aslin
8:00am - 10:00am
Basketball Girls
@Gymnasium
Girls Basketball Practice - Peggy Knight
8:00am - 8:00pm
Marionette/Dance
@Field House
Marionette Practice-Stephanie Kersten
9:00am - 11:30pm
Rental
@Front Practice Field
Eissele Enterprises-Christian Eissele
10:00am - 12:30pm
Basketball- Boys
@Gymnasium
Boys Basketball - Spencer Wilbert
11:00am - 1:00pm
Wrestling
@Away
Wrestling Clash of Titans @ University Orange City
5:00pm - 8:30pm
Rental
@Stadium
UPSL Game-Alfredo Forero
6
1:00pm - 6:00pm
Marionette/Dance
@Dance Room in Auditorium 3-107
Marionette Practice-Stephanie Kersten
7
SGA
Winter Week-Kristin Sullivan
2:20pm - 4:30pm
Basketball- Boys
@Gymnasium
Boys Basketball - Spencer Wilbert
2:20pm - 7:30pm
Basketball- Boys
@Field House
Boys Basketball - Spencer Wilbert
2:30pm - 4:00pm
Drama
@Auditorium
Drama Club Meeting/Rehearsal-Southworth
2:30pm - 4:30pm
Soccer -Girls
@Stadium
Girls Soccer Practice-Bill Eissele
2:30pm - 4:30pm
Weightlifting Girls
@Weight Room
Girls Weightlifting-Pat Barrett
2:30pm - 5:30pm
Wrestling
@Mat Room
Wrestling Practice - Juan Arroyave
2:45pm - 4:00pm
Track
@Track
Track Practice-Ryan Lowe
4:30pm - 9:00pm
Soccer- Boys
@Stadium
Boys Soccer vs. Oviedo JV: 5:00pm Varsity: 7:00pm
5:00pm - 8:00pm
Greenwood Lakes
@
Multiple Location
Band Winter Concert - Casey Mindermann
5:00pm - 9:00pm
SGA
@Parking Lot
Drive in Movie-Kristin Sullivan Showtime: 6:00pm
6:00pm - 10:00pm
Basketball Girls
@Gymnasium
Lake Mary vs. Dr. Phillips Gametimes: Junior Varsity: 6:00pm Varsity: 7:30pm
8
SGA
Winter Week-Kristin Sullivan
7:00am - 2:30pm
Activity
@
Multiple Location
Bright Futures Sign-up
2:20pm - 4:30pm
Basketball- Boys
@Gymnasium
Boys Basketball - Spencer Wilbert
2:20pm - 7:30pm
Basketball- Boys
@Field House
Boys Basketball - Spencer Wilbert
2:30pm - 4:30pm
SGA
@Back Practice Field
Junior/Senior Boys-Powder Puff
2:30pm - 4:00pm
Soccer- Boys
@Stadium
Boys Soccer Practice-Tyler Weston
2:30pm - 4:30pm
Weightlifting Girls
@Weight Room
Girls Weightlifting-Pat Barrett
2:30pm - 5:30pm
Wrestling
@Mat Room
Wrestling Practice - Juan Arroyave
2:45pm - 4:00pm
Track
@Track
Track Practice-Ryan Lowe
3:00pm - 6:00pm
Marionette/Dance
@Dance Room in Auditorium 3-107
JV Marionettes-Stephanie Kersten/Idalyz Chernes
4:30pm - 10:00pm
Basketball Girls
@Gymnasium
Lake Mary vs. Lake Brantley Gametimes: Junior Varsity: 5:30pm Varsity: 7:00pm
4:30pm - 8:30pm
Markham Woods
(Cancelled)
@
Multiple Location
Markham Woods Middle Chorus Winter Concert-Leslie Antmann
5:00pm - 8:00pm
Band
@
Multiple Location
Rehearsals-Tony Mayato
5:00pm - 9:00pm
Soccer -Girls
@Away
Girls Soccer vs. Lake Howell JV: 5:00pm Varsity: 7:00pm
5:15pm - 7:15pm
Rental
@Baseball Field
I9 Sports - Brady Hayes
6:00pm - 8:00pm
Rental
@Stadium
Orlando Lacrosse Practices - Gary Robinson
9
SGA
Winter Week-Kristin Sullivan
Weightlifting Girls
@Away
Girls Weightlifting SAC Championship @ Winter Springs
1:30am - 2:30pm
Track
@Group Projects Room
Track and Field Interest Meeting Meet-Ryan Lowe
7:00am - 2:30pm
Activity
@
Multiple Location
Bright Futures Sign-up
1:30pm - 4:00pm
Basketball Girls
@Gymnasium
Girls Basketball Practice - Peggy Knight
1:30pm - 5:00pm
Wrestling
@Mat Room
Wrestling Practice - Juan Arroyave
2:30pm - 5:00pm
Band
@Auditorium
Holiday Arts Rehearsal-Tony Mayato
2:30pm - 4:30pm
Soccer -Girls
@Stadium
Girls Soccer Practice-Bill Eissele
2:30pm - 4:30pm
Weightlifting Girls
@Weight Room
Girls Weightlifting-Pat Barrett
3:30pm - 9:30pm
Basketball- Boys
@Gymnasium
Boys Basketball vs Lyman Freshman: 4:30pm JV: 6:00pm Varsity: 7:30pm
4:00pm - 10:00pm
SGA
@
Multiple Location
Powderpuff-Kristin Sullivan Gametime: 7:00pm Stadium: 5-9pm REF Room: 4-6pm
4:00pm - 9:30pm
Soccer- Boys
@Stadium
Boy/Girls Soccer District Semi-Final vs. TBD @ Seminole Soccer Club Gametime: 5:30pm (Girls) Gametime: 7:30pm (Boys)
5:00pm - 9:00pm
Soccer- Boys
@Away
Boys Soccer vs. Lyman JV: 5:00pm Varsity: 7:00pm
10
SGA
Winter Week-Kristin Sullivan
7:00am - 10:00pm
Band
(Cancelled)
@
Multiple Location
Holiday Arts Show-Tony Mayato Showtime: 6:30pm
2:20pm - 5:00pm
Basketball- Boys
@Field House
Boys Basketball - Spencer Wilbert
2:20pm - 7:30pm
Basketball- Boys
@Gymnasium
Boys Basketball - Spencer Wilbert
2:30pm - 4:30pm
SGA
@Back Practice Field
Junior/Senior Boys-Powder Puff
2:30pm - 4:00pm
Soccer- Boys
@Stadium
Boys Soccer Practice-Tyler Weston
2:30pm - 4:30pm
Weightlifting Girls
@Weight Room
Girls Weightlifting-Pat Barrett
2:30pm - 5:30pm
Wrestling
@Mat Room
Wrestling Practice - Juan Arroyave
2:45pm - 4:00pm
Track
@Track
Track Practice-Ryan Lowe
3:00pm - 5:30pm
Marionette/Dance
@Dance Room in Auditorium 3-107
4:00pm - 9:00pm
Soccer -Girls
@Stadium
Girls Soccer vs. Oviedo JV: 5:00pm Varsity: 7:00pm
6:00pm - 9:00pm
Drama
@Auditorium
Thespians-Southworth
11
SGA
Winter Week-Kristin Sullivan
7:00am - 2:30pm
Marionette/Dance
@
Multiple Location
Marionette Practice-Stephanie Kersten
2:30pm - 6:00pm
Basketball Girls
@Field House
Girls Basketball Practice - Peggy Knight
2:30pm - 4:30pm
Soccer -Girls
@Stadium
Girls Soccer Practice-Bill Eissele
2:30pm - 4:30pm
Soccer- Boys
@Front Practice Field
Boys Soccer Practice-Tyler Weston
2:30pm - 4:30pm
Weightlifting Girls
@Weight Room
Girls Weightlifting-Pat Barrett
2:30pm - 5:30pm
Wrestling
@Mat Room
Wrestling Practice - Juan Arroyave
3:00pm - 8:00pm
Marionette/Dance
@Field House
Marionette Practice-Stephanie Kersten
3:00pm - 9:00pm
Rental
@
Multiple Location
Xtreme Dance Studio (Nutty Nutcracker Charity Event)-Sheri Metcalf/Stephanie/Lisa Moceri
3:30pm - 9:30pm
Basketball- Boys
@Gymnasium
Boys Basketball vs Seminole Freshman: 4:30pm JV: 6:00pm Varsity: 7:30pm
4:30pm - 6:00pm
Wrestling
@Away
Wrestling Bulldog Brawl @ St. Cloud
12
Basketball- Boys
Boys Basketball Freshman Showcase @ Hagerty
7:00am - 10:00pm
Marionette/Dance
@
Multiple Location
Marionette Practice-Stephanie Kersten
7:00am - 3:00pm
SCPS Activity
@Stadium
Seminole County Middle School Track & Field Championship-Ryan Lowe
9:30am - 7:30pm
Rental
@
Multiple Location
Xtreme Dance Studio (Nutty Nutcracker Charity Event)-Sheri Metcalf/Stephanie/Lisa Moceri
10:00am - 12:00pm
Basketball Girls
@Gymnasium
Girls Basketball Practice - Peggy Knight
10:30am - 7:30pm
Rental
(Cancelled)
@
Multiple Location
Focus Performing Arts--Nikki Clevinger/Jenny Clifton
9:00pm - 11:33pm
Wrestling
@Away
Wrestling Bulldog Brawl @ St. Cloud
13
14
2:20pm - 7:30pm
Basketball- Boys
@Field House
Boys Basketball - Spencer Wilbert
2:30pm - 6:00pm
Basketball Girls
@Gymnasium
Girls Basketball Practice - Peggy Knight
2:30pm - 4:30pm
Soccer -Girls
@Stadium
Girls Soccer Practice-Bill Eissele
2:30pm - 4:30pm
Weightlifting Girls
@Weight Room
Girls Weightlifting-Pat Barrett
2:30pm - 5:30pm
Wrestling
@Mat Room
Wrestling Practice - Juan Arroyave
2:45pm - 4:00pm
Track
@Track
Track Practice-Ryan Lowe
5:00pm - 9:00pm
Soccer- Boys
@Away
Boys Soccer vs. University Orange City JV: 5:00pm Varsity: 7:00pm
6:00pm - 9:00pm
Basketball- Boys
@Gymnasium
Boys Basketball - Spencer Wilbert
6:00pm - 8:00pm
Rental
@Stadium
Orlando Lacrosse Practices - Gary Robinson
15
2:30pm - 4:30pm
Cheer
@Field House
Lake Mary High Cheer Practice-Paige Black
2:30pm - 4:00pm
Soccer- Boys
@Stadium
Boys Soccer Practice-Tyler Weston
2:30pm - 4:30pm
Weightlifting Girls
@Weight Room
Girls Weightlifting-Pat Barrett
2:30pm - 5:30pm
Wrestling
@Mat Room
Wrestling Practice - Juan Arroyave
2:45pm - 4:00pm
Track
@Track
Track Practice-Ryan Lowe
3:00pm - 6:00pm
Marionette/Dance
@Dance Room in Auditorium 3-107
JV Marionettes-Stephanie Kersten/Idalyz Chernes
4:00pm - 9:00pm
Soccer -Girls
@Stadium
Girls Soccer vs. Lyman JV: 5:00pm Varsity: 7:00pm
5:00pm - 8:00pm
Band
@
Multiple Location
Rehearsals-Tony Mayato
5:15pm - 7:15pm
Rental
@Baseball Field
I9 Sports - Brady Hayes
6:00pm - 10:00pm
Basketball Girls
@Away
Lake Mary vs. City of Life Gametimes: Junior Varsity: 6:00pm Varsity: 7:30pm
6:00pm - 9:30pm
Basketball- Boys
Boys Basketball vs Deltona JV: 6:00pm Varsity: 7:30pm
16
7:20am - 11:15am
SCPS
Early Dismissal For Students
11:30am - 2:30pm
Basketball- Boys
@Gymnasium
Boys Basketball - Spencer Wilbert
11:45am - 1:45pm
Soccer -Girls
@Stadium
Girls Soccer Practice-Bill Eissele
11:45am - 1:30pm
Weightlifting Girls
@Weight Room
Girls Weightlifting-Pat Barrett
12:00pm - 4:00pm
Cheer
(Cancelled)
@Field House
Lake Mary High Cheer Practice-Paige Black
1:30pm - 5:00pm
Wrestling
@Mat Room
Wrestling Practice - Juan Arroyave
2:30pm - 6:00pm
Basketball Girls
@Gymnasium
Girls Basketball Practice - Peggy Knight
4:30pm - 9:00pm
Soccer- Boys
@Stadium
Boys Soccer vs. Lake Howell JV: 5:00pm Varsity: 7:00pm
17
7:20am - 11:15am
SCPS
Early Dismissal For Students
11:30am - 2:30pm
Basketball- Boys
@Gymnasium
Boys Basketball - Spencer Wilbert
11:45am - 1:45pm
Soccer -Girls
@Stadium
Girls Soccer Practice-Bill Eissele
11:45am - 1:30pm
Weightlifting Girls
@Weight Room
Girls Weightlifting-Pat Barrett
1:45pm - 5:00pm
Basketball Girls
@Gymnasium
Girls Basketball Practice - Peggy Knight
2:30pm - 4:00pm
Soccer- Boys
@Stadium
Boys Soccer Practice-Tyler Weston
2:30pm - 5:30pm
Wrestling
@Mat Room
Wrestling Practice - Juan Arroyave
2:45pm - 4:00pm
Track
@Track
Track Practice-Ryan Lowe
5:00pm - 8:30pm
Band
@
Multiple Location
Concert-Tony Mayato
6:00pm - 8:00pm
Rental
@Stadium
Orlando Lacrosse Practices - Gary Robinson
11:30pm - 9:30am
Cheer
(Cancelled)
@Field House
Lake Mary High Cheer Practice-Paige Black
18
Basketball Girls
(Cancelled)
@Away
Lake Mary @ 2020 Polk County Hoopfest (Ballers TV) Winter Have, FL
Basketball- Boys
Boys Basketball vs TBA @ Deland
SCPS
End of 2nd Quarter/1st Semester
Wrestling
@Away
Wrestling Johnny Rouse Invitational @ Hagerty
7:20am - 11:15am
SCPS
Early Dismissal For Students
11:45am - 1:30pm
Weightlifting Girls
@Weight Room
Girls Weightlifting-Pat Barrett
1:45pm - 5:00pm
Basketball Girls
@Gymnasium
Girls Basketball Practice - Peggy Knight
2:00pm - 5:00pm
Cheer
(Cancelled)
@
Multiple Location
Lake Mary High Cheer Competition-Paige Black
2:30pm - 5:30pm
Wrestling
@Mat Room
Wrestling Practice - Juan Arroyave
4:30pm - 9:00pm
Soccer- Boys
@Stadium
Boys Soccer vs. Winter Springs JV: 5:00pm Varsity: 7:00pm
19
Basketball Girls
(Cancelled)
@Away
Lake Mary @ 2020 Polk County Hoopfest (Ballers TV) Winter Have, FL
Basketball- Boys
Boys Basketball vs TBA @ Deland
Wrestling
@Away
Wrestling Johnny Rouse Invitational @ Hagerty
10:00am - 1:00pm
Rental
@Front Practice Field
Orlando Lacrosse Practices - Gary Robinson
1:00pm - 5:00pm
Basketball Girls
@Gymnasium
Lake Mary vs. Jones Gametimes: Varsity: 2:00pm
2:30pm - 5:30pm
Rental
@Stadium
UPSL Game-Alfredo Forero
20
21
SCPS
Schools Closed/Winter Break
9:00am - 11:00am
Weightlifting Girls
@Weight Room
Girls Weightlifting-Pat Barrett
11:00am - 1:30pm
Basketball Girls
@Gymnasium
Girls Basketball Practice - Peggy Knight
2:30pm - 5:30pm
Wrestling
@Mat Room
Wrestling Practice - Juan Arroyave
22
SCPS
Schools Closed/Winter Break
9:00am - 11:00am
Weightlifting Girls
@Weight Room
Girls Weightlifting-Pat Barrett
11:00am - 1:30pm
Basketball Girls
@Gymnasium
Girls Basketball Practice - Peggy Knight
2:30pm - 5:30pm
Wrestling
@Mat Room
Wrestling Practice - Juan Arroyave
5:15pm - 7:15pm
Rental
@Baseball Field
I9 Sports - Brady Hayes
23
SCPS
Schools Closed/Winter Break
9:00am - 11:00am
Weightlifting Girls
@Weight Room
Girls Weightlifting-Pat Barrett
1:30pm - 5:00pm
Wrestling
@Mat Room
Wrestling Practice - Juan Arroyave
24
SCPS
Schools Closed/Winter Break
9:00am - 11:00am
Weightlifting Girls
@Weight Room
Girls Weightlifting-Pat Barrett
25
SCPS
Schools Closed/Winter Break
9:00am - 11:00am
Weightlifting Girls
@Weight Room
Girls Weightlifting-Pat Barrett
2:30pm - 5:30pm
Wrestling
@Mat Room
Wrestling Practice - Juan Arroyave
26
10:00am - 12:00pm
Basketball Girls
@Gymnasium
Girls Basketball Practice - Peggy Knight
27
28
Basketball Girls
@Away
Lake Mary vs. Tampa Bay Christmas Invitational Gametimes: TBD
SCPS
Schools Closed/Winter Break
8:30am - 10:30am
Basketball- Boys
@Gymnasium
Boys Basketball - Spencer Wilbert
9:00am - 11:00am
Weightlifting Girls
@Weight Room
Girls Weightlifting-Pat Barrett
9:30am - 12:30pm
Rental
@Stadium
Orlando Lacrosse Practices - Gary Robinson
10:30am - 1:30pm
Basketball- Boys
@Gymnasium
Boys Basketball - Spencer Wilbert
2:00pm - 5:00pm
Basketball Girls
@Gymnasium
Girls Basketball Practice - Peggy Knight
2:30pm - 5:30pm
Wrestling
@Mat Room
Wrestling Practice - Juan Arroyave
29
Basketball Girls
@Away
Lake Mary vs. Tampa Bay Christmas Invitational Gametimes: TBD
SCPS
Schools Closed/Winter Break
8:30am - 10:30am
Basketball- Boys
@Gymnasium
Boys Basketball - Spencer Wilbert
9:00am - 11:00am
Weightlifting Girls
@Weight Room
Girls Weightlifting-Pat Barrett
9:30am - 12:30pm
Rental
@Stadium
Orlando Lacrosse Practices - Gary Robinson
10:30am - 1:30pm
Basketball- Boys
@Gymnasium
Boys Basketball - Spencer Wilbert
12:30pm - 2:30pm
Wrestling
@Away
Wrestling Knockout Christmas Classic @ Osceola
2:00pm - 5:00pm
Basketball Girls
@Gymnasium
Girls Basketball Practice - Peggy Knight
2:30pm - 5:30pm
Wrestling
@Mat Room
Wrestling Practice - Juan Arroyave
30
Basketball Girls
@Away
Lake Mary vs. Tampa Bay Christmas Invitational Gametimes: TBD
SCPS
Schools Closed/Winter Break
8:30am - 10:30am
Basketball- Boys
@Gymnasium
Boys Basketball - Spencer Wilbert
9:00am - 11:00am
Weightlifting Girls
@Weight Room
Girls Weightlifting-Pat Barrett
9:00am - 2:00pm
Wrestling
@Away
Wrestling Knockout Christmas Classic @ Osceola
10:30am - 1:30pm
Basketball- Boys
@Gymnasium
Boys Basketball - Spencer Wilbert
1:30pm - 5:00pm
Wrestling
@Mat Room
Wrestling Practice - Juan Arroyave
2:00pm - 5:00pm
Basketball Girls
@Gymnasium
Girls Basketball Practice - Peggy Knight
31
Basketball Girls
@Away
Lake Mary vs. Tampa Bay Christmas Invitational Gametimes: TBD
Basketball- Boys
Boys Basketball vs TBA @ New Smyrna Beach
SCPS
Schools Closed/Winter Break
9:00am - 11:00am
Weightlifting Girls
@Weight Room
Girls Weightlifting-Pat Barrett
10:30am - 1:30pm
Basketball Girls
@Gymnasium
Girls Basketball Practice - Peggy Knight
1
2
Collapse Menu
Search
Today
March 2023
April 2023
May 2023
June 2023
July 2023
August 2023
September 2023
October 2023
November 2023
December 2023
January 2024
February 2024
March 2024
April 2024
May 2024
June 2024
July 2024
August 2024
September 2024
October 2024
November 2024
December 2024
January 2025
February 2025
March 2025
View by Type
-All-
Academics
Athletics
Clubs & Organizations
Fine Arts
Other
Parent Organizations
SCPS
View Schedules
Loading schedules..
Get The Mobile App
Notify Me
LOGIN
Username:
Password:
Forgot password?