Time | Event | Details |
---|---|---|
7:00am- 5:00pm |
Auditorium
more.. All County Performance-Tony Mayato | |
All County Performance-Tony Mayato | ||
10:30am- 1:30pm |
Vending Hallway
Class Rings-Cindy Nelson | |
Class Rings-Cindy Nelson | ||
2:30pm- 4:30pm |
Stadium
Girls Soccer-Bill Eissele | |
Girls Soccer-Bill Eissele | ||
2:30pm- 7:00pm |
Softball Field
Softball Practice-Jeanie Fisher | |
Softball Practice-Jeanie Fisher | ||
2:30pm- 5:30pm |
Mat Room
Wrestling Practice-Jamie Foley | |
Wrestling Practice-Jamie Foley | ||
2:45pm- 6:00pm |
Gymnasium
Boys Basketball Practice-Spencer Wilbert | |
Boys Basketball Practice-Spencer Wilbert | ||
2:45pm- 5:00pm |
Front Practice Field
Boys Lacrosse Conditioning-Gary Robinson | |
Boys Lacrosse Conditioning-Gary Robinson | ||
4:00pm- 5:00pm |
Classroom 1-173
Film Study Room 173-Gary Robinson | |
Film Study Room 173-Gary Robinson | ||
4:30pm- 5:30pm |
Back Practice Field
Girls Lacrosse Conditioning-Pat Barrett | |
Girls Lacrosse Conditioning-Pat Barrett | ||
6:00pm- 11:00pm |
Cafeteria
more.. Meetminders Gymnastics (Flamingo Fling)-Mike McCabe | |
Meetminders Gymnastics (Flamingo Fling)-Mike McCabe | ||
6:00pm- 9:00pm |
Stadium
District Quarter-Finals @ TBD (Higher Seed) Gametime: 7:00pm | |
District Quarter-Finals @ TBD (Higher Seed) Gametime: 7:00pm |
Time | Event | Details |
---|---|---|
6:00am- 11:00pm |
Cafeteria
more.. Meetminders Gymnastics (Flamingo Fling)-Mike McCabe | |
Meetminders Gymnastics (Flamingo Fling)-Mike McCabe | ||
8:00am- 8:00pm |
Auditorium
more.. All County Performance-Tony Mayato | |
All County Performance-Tony Mayato | ||
8:00am- 10:00am |
Gymnasium
Girls Basketball Practice-Rick Weyers/Keith Wright | |
Girls Basketball Practice-Rick Weyers/Keith Wright | ||
8:00am- 10:00am |
Mat Room
Wrestling Practice-Jamie Foley | |
Wrestling Practice-Jamie Foley | ||
8:30am- 1:30pm |
Manufacturing Labs 1-127/1-129/1-130
Advanced Robotics Class-Ted Kliszczewicz | |
Advanced Robotics Class-Ted Kliszczewicz |
Time | Event | Details |
---|---|---|
4:00pm- 9:00pm |
Stadium
Girls Soccer District Semi-Finals vs. Lake Brantley Gametime: 7:00pm | |
Girls Soccer District Semi-Finals vs. Lake Brantley Gametime: 7:00pm | ||
6:15pm- 7:15pm |
High Jump Pit Area
more.. Sunshine Sprinters-Sydney Forrest/Darnell Harrison | |
Sunshine Sprinters-Sydney Forrest/Darnell Harrison |
Time | Event | Details |
---|---|---|
2:30pm- 5:00pm |
Auditorium
Drama Practice | |
Drama Practice | ||
2:30pm- 4:30pm |
Stadium
Girls Soccer-Bill Eissele | |
Girls Soccer-Bill Eissele | ||
2:30pm- 7:00pm |
Softball Field
Softball Practice-Jeanie Fisher | |
Softball Practice-Jeanie Fisher | ||
2:30pm- 5:00pm |
Cafeteria
more.. Step Practice-Kelly Lupis | |
Step Practice-Kelly Lupis | ||
2:30pm- 5:30pm |
Mat Room
Wrestling Practice-Jamie Foley | |
Wrestling Practice-Jamie Foley | ||
2:45pm- 6:30pm |
Baseball Field
Baseball Practice JV: 245pm-4:00pm Varsity: 4:00pm-6:30pm | |
Baseball Practice JV: 245pm-4:00pm Varsity: 4:00pm-6:30pm | ||
3:00pm- 9:30pm |
Gymnasium
Boys Basketball vs. Lake Howell Freshman: 4:30pm JV: 6:00pm Varsity: 7:30pm | |
Boys Basketball vs. Lake Howell Freshman: 4:30pm JV: 6:00pm Varsity: 7:30pm | ||
3:00pm- 5:00pm |
Front Practice Field
Girls Lacrosse Practice-Pat Barrett | |
Girls Lacrosse Practice-Pat Barrett | ||
4:00pm- 6:30pm |
Dance Room in Auditorium 3-107
JV Marionette Practice-Gabriella Valone | |
JV Marionette Practice-Gabriella Valone | ||
4:30pm- 6:30pm |
Front Practice Field
Boys Lacrosse Practice-Gary Robinson | |
Boys Lacrosse Practice-Gary Robinson | ||
4:30pm- 6:30pm |
Away
Boys Volleyball Practice-Louis Reyes @ Greenwood Lakes Middle | |
Boys Volleyball Practice-Louis Reyes @ Greenwood Lakes Middle | ||
5:00pm- 7:00pm |
Stadium
Boys Soccer Practice-Eric Sellick | |
Boys Soccer Practice-Eric Sellick | ||
6:00pm- 10:00pm |
Away
Girls Basketball vs. Apopka High JV: 6:00 pm Varsity: 7:30 pm | |
Girls Basketball vs. Apopka High JV: 6:00 pm Varsity: 7:30 pm | ||
7:00pm- 9:00pm |
Stadium
Boys Lacrosse Practice-Gary Robinson | |
Boys Lacrosse Practice-Gary Robinson |
Time | Event | Details |
---|---|---|
2:30pm- 5:00pm |
Auditorium
Drama Practice | |
Drama Practice | ||
2:30pm- 3:00pm |
Media Center - No Computers
Football Info Meeting | |
Football Info Meeting | ||
2:30pm- 7:00pm |
Softball Field
Softball Practice-Jeanie Fisher | |
Softball Practice-Jeanie Fisher | ||
2:30pm- 5:00pm |
Cafeteria
more.. Step Practice-Kelly Lupis | |
Step Practice-Kelly Lupis | ||
2:30pm- 5:30pm |
Mat Room
Wrestling Practice-Jamie Foley | |
Wrestling Practice-Jamie Foley | ||
2:45pm- 6:30pm |
Baseball Field
Baseball Practice JV: 245pm-4:00pm Varsity: 4:00pm-6:30pm | |
Baseball Practice JV: 245pm-4:00pm Varsity: 4:00pm-6:30pm | ||
2:45pm- 6:30pm |
Gymnasium
Boys Basketball Practice-Spencer Wilbert | |
Boys Basketball Practice-Spencer Wilbert | ||
3:00pm- 5:00pm |
Front Practice Field
Girls Lacrosse Practice-Pat Barrett | |
Girls Lacrosse Practice-Pat Barrett | ||
3:00pm- 5:00pm |
Stadium
Boys Soccer Practice-Eric Sellick | |
Boys Soccer Practice-Eric Sellick | ||
4:00pm- 9:00pm |
Stadium
Girls Soccer District Semi-Finals vs. Lake Brantley Gametime: 7:00pm | |
Girls Soccer District Semi-Finals vs. Lake Brantley Gametime: 7:00pm | ||
4:30pm- 6:30pm |
Front Practice Field
Boys Lacrosse Practice-Gary Robinson | |
Boys Lacrosse Practice-Gary Robinson | ||
4:30pm- 6:30pm |
Away
Boys Volleyball Practice-Louis Reyes @ Greenwood Lakes Middle | |
Boys Volleyball Practice-Louis Reyes @ Greenwood Lakes Middle | ||
5:30pm- 9:00pm |
Away
Girls Basketball vs. Dr. Phillips High JV: 5:30 pm Varsity: 7:00 pm | |
Girls Basketball vs. Dr. Phillips High JV: 5:30 pm Varsity: 7:00 pm | ||
6:00pm- 8:00pm |
Media Center - No Computers
College Career and Planning-Carol Klamo | |
College Career and Planning-Carol Klamo | ||
6:00pm- 7:30pm |
Group Projects Room
Jeannie Fisher Softball Parent Meeting | |
Jeannie Fisher Softball Parent Meeting |
Time | Event | Details |
---|---|---|
7:00am- 10:00pm |
Auditorium
Battle of the Bands Practice | |
Battle of the Bands Practice | ||
1:30pm- 4:00pm |
Dance Room in Auditorium 3-107
JV Marionette Practice-Gabriella Valone | |
JV Marionette Practice-Gabriella Valone | ||
1:30pm- 5:00pm |
Cafeteria
more.. Step Practice-Kelly Lupis | |
Step Practice-Kelly Lupis | ||
1:30pm- 4:30pm |
Mat Room
Wrestling Practice-Jamie Foley | |
Wrestling Practice-Jamie Foley | ||
2:00pm- 4:00pm |
Gymnasium
Girls Basketball Practice-Rick Weyers/Keith Wright | |
Girls Basketball Practice-Rick Weyers/Keith Wright | ||
2:30pm- 4:30pm |
Front Practice Field
Girls Lacrosse Practice-Pat Barrett | |
Girls Lacrosse Practice-Pat Barrett | ||
2:30pm- 4:30pm |
Stadium
Girls Soccer-Bill Eissele | |
Girls Soccer-Bill Eissele | ||
2:30pm- 7:00pm |
Softball Field
Softball Practice-Jeanie Fisher | |
Softball Practice-Jeanie Fisher | ||
2:45pm- 6:30pm |
Baseball Field
Baseball Practice JV: 245pm-4:00pm Varsity: 4:00pm-6:30pm | |
Baseball Practice JV: 245pm-4:00pm Varsity: 4:00pm-6:30pm | ||
4:15pm- 5:15pm |
Dance Room in Auditorium 3-107
JV Marionette Practice-Gabriella Valone | |
JV Marionette Practice-Gabriella Valone | ||
4:30pm- 6:30pm |
Front Practice Field
Boys Lacrosse Practice-Gary Robinson | |
Boys Lacrosse Practice-Gary Robinson | ||
4:30pm- 6:30pm |
Away
Boys Volleyball Practice-Louis Reyes @ Greenwood Lakes Middle | |
Boys Volleyball Practice-Louis Reyes @ Greenwood Lakes Middle | ||
5:00pm- 6:30pm |
Field House
Boys Basketball Practice-Spencer Wilbert | |
Boys Basketball Practice-Spencer Wilbert | ||
5:00pm- 9:30pm |
Gymnasium
Boys Basketball vs. Freedom Freshman: 4:30pm vs. OCP JV: 6:00pm Varsity: 7:30pm | |
Boys Basketball vs. Freedom Freshman: 4:30pm vs. OCP JV: 6:00pm Varsity: 7:30pm | ||
6:00pm- 9:00pm |
Stadium
District Semi-Finals vs. Oviedo Gametime: 7:00pm | |
District Semi-Finals vs. Oviedo Gametime: 7:00pm |
Time | Event | Details |
---|---|---|
7:00am- 10:00pm |
Auditorium
Battle of the Bands Practice | |
Battle of the Bands Practice | ||
9:00am- 11:00am |
Stadium
Girls Soccer-Bill Eissele | |
Girls Soccer-Bill Eissele | ||
2:30pm- 4:30pm |
Stadium
Girls Soccer-Bill Eissele | |
Girls Soccer-Bill Eissele | ||
2:30pm- 7:00pm |
Softball Field
Softball Practice-Jeanie Fisher | |
Softball Practice-Jeanie Fisher | ||
2:30pm- 5:00pm |
Cafeteria
more.. Step Practice-Kelly Lupis | |
Step Practice-Kelly Lupis | ||
2:30pm- 5:30pm |
Mat Room
Wrestling Practice-Jamie Foley | |
Wrestling Practice-Jamie Foley | ||
2:45pm- 6:30pm |
Baseball Field
Baseball Practice JV: 245pm-4:00pm Varsity: 4:00pm-6:30pm | |
Baseball Practice JV: 245pm-4:00pm Varsity: 4:00pm-6:30pm | ||
2:45pm- 4:15pm |
Gymnasium
Boys Basketball Practice-Spencer Wilbert | |
Boys Basketball Practice-Spencer Wilbert | ||
3:00pm- 5:00pm |
Front Practice Field
Girls Lacrosse Practice-Pat Barrett | |
Girls Lacrosse Practice-Pat Barrett | ||
4:15pm- 7:00pm |
Dance Room in Auditorium 3-107
JV Marionette Practice-Gabriella Valone | |
JV Marionette Practice-Gabriella Valone | ||
4:30pm- 6:30pm |
Front Practice Field
Boys Lacrosse Practice-Gary Robinson | |
Boys Lacrosse Practice-Gary Robinson | ||
4:30pm- 6:30pm |
Gymnasium
Boys Volleyball Practice-Louis Reyes | |
Boys Volleyball Practice-Louis Reyes | ||
5:00pm- 6:30pm |
Field House
Boys Basketball Practice-Spencer Wilbert | |
Boys Basketball Practice-Spencer Wilbert | ||
5:00pm- 7:00pm |
Stadium
Boys Soccer Practice-Eric Sellick | |
Boys Soccer Practice-Eric Sellick | ||
7:00pm- 9:00pm |
Stadium
Boys Lacrosse Practice-Gary Robinson | |
Boys Lacrosse Practice-Gary Robinson |